Dzień Kobiet z Sandomierskim Centrum Kultury – warsztaty dla Pań i Małych Kobietek!
W miniony weekend 5-6 marca 2022 r. w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej i Porcie Kultury odbyły się warsztaty z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Sandomierskie Centrum Kultury przygotowało ofertę zarówno dla Pań jak i Małych Kobietek.
Sobotnie warsztaty w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej rozpoczęły się od tworzenia wiązanej lalki gałgankowej. Oprócz Małych Kobietek w zajęciach udział wzięli również Młodzi Mężczyźni.
Uczestnicy warsztatów wykonali swoje lalki z dwóch prostokątnych kawałków płótna, włóczki, waty, koronek czy tasiemek, a z resztek tkanin stworzyli ubranka. Kolorowe guziki posłużyły do wykonania oczu. Każdy z uczestników nadał swojej lalce indywidualny, osobisty charakter sprawiając, że każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Młodzi kreatorzy nadali również imiona swoim dziełom.
W czasach masowej produkcji popularnej zabawki, lalka gałgankowa jest doskonałą, tanią i przyjazną dla środowiska alternatywą.
Wierzymy, że każdy z uczestników sobotnich zajęć, będzie mógł wykonać lalkę samodzielnie w zaciszu własnego domu dla siebie lub swoich bliskich.
Następnie do Ośrodka Promocji Aktywności Kulturalnej zawitała wiosna, a to za sprawą warsztatów pn. „Szklane ogrody”. Uczestniczki krok po kroku tworzyły wiosenne kompozycje roślinne w szklanej kuli. Zajęcia okazały się świetną okazją do rozmów o właściwej pielęgnacji roślin i pomogły rozwiać wszelkie wątpliwości.
Spotkanie miłośniczek ogrodnictwa trwało około godziny. Do wykonania tych pięknych „ogrodów w szkle” użyto:
• szklanej kuli
• keramzytu ogrodniczego
• ziemi
• grysu krystalicznego
• piasku marmurowego dekoracyjnego
• roślin
• ozdób – wszelakiego rodzaju kamyczków.
Powstały wspaniałe dekoracje - mini ogrody - piękne i interesujące, idealne do podziwiania i obserwowania zachodzących w nich zmian.
Po zakończeniu warsztatów uczestniczki mogły zabrać wykonaną przez siebie kompozycję do domu.
Wydarzenie zostało zrealizowane przy współpracy z naszym Partnerem Pilkington w Polsce Grupa NSG - serdecznie dziękujemy!
Niedziela 6 marca była dniem poświęconym kobietom, dziewczynom i ich sile. W Porcie Kultury o godz.15.00 odbyły się niezwykle ciekawe warsztaty pod nazwą „Siła jest kobietą”. Podzielone zostały na trzy części – pierwsza, poprowadzona przez teatrolog Kamilę Kremiec - Panek, skupiała się przede wszystkim na autoprezentacji i rozwijaniu pewności siebie wśród uczestniczek. Następnie odbył się warsztat psychologiczny, poprowadzony przez specjalistę w tej dziedzinie – Ilonę Kisiel. Zwieńczeniem tego pełnego emocji i pozytywnej energii dnia były zajęcia z instruktorką tańca, Justyną Kuchtą, zorientowane wokół ruchu i świadomości ciała.
Przez niemal pięć godzin zajęć uczestniczki pracowały nad rozwojem samoświadomości, kobiecości oraz na uwalnianiu i wzmacnianiu swojej wewnętrznej siły. W Porcie Kultury zapanowała niezwykle przyjemna, przyjazna atmosfera.
Serdecznie dziękujemy za udział w weekendowych warsztatach wszystkim wyjątkowym Paniom i najmłodszym uczestniczkom! Zapraszamy na kolejne zajęcia zorganizowane przez Sandomierskie Centrum Kultury - szczegóły na stronie internetowej www.esckea.pl oraz fanpage’u SCK na Facebooku: https://bit.ly/3HIGXD7.