- Menu przedmiotowe
- Prawo lokalne
- Zarządzenia Burmistrza
- Zarządzenia Burmistrza Sandomierza - 2021 rok
Zarządzenie Nr 253/2021/SM z dnia 03 listopada 2021 r.
ZARZĄDZENIE NR 253/2021/SM
BURMISTRZA MIASTA SANDOMIERZA
z dnia 3 LISTOPADA 2021 r.
w sprawie powołania zespołu roboczego do dokonania oceny stanu oznakowania stref płatnego parkowania, oznakowania dróg w rejonie Starego Miasta Sandomierza oraz dokonania aktualizacji „Projektu stałej organizacji ruchu na obszarze Starego Miasta Sandomierza”.
Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym z dnia 26 kwietnia 2007 r. (Dz.U.2021.1372 t.j. z dnia 2021.07.27), w związku z art. 13b ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz.U.2021.1376 t.j. z dnia 2021.07.29) oraz rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r.( Dz.U.2019.2311 t.j. z dnia 2019.11.26) w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach zarządzam co następuje:
§ 1. W celu dokonania oceny stanu oznakowania stref płatnego parkowania, oznakowania dróg w rejonie Starego Miasta Sandomierza oraz dokonania aktualizacji „Projektu stałej organizacji ruchu na obszarze Starego Miasta Sandomierza” powołuję zespól roboczy w składzie:
- Janusz Stasiak – przewodniczący zespołu
- Angelika Kędzierska
- Jacek Kuliga
- Adam Piskor
- Jarosław Szczerowoda
- Tadeusz Dusak
- Paweł Śmieszek
§ 2
- Zespół dokona inwentaryzacji stanu faktycznego oznakowania parkingów w Strefie Płatnego Parkowania.
- Zespół dokona inwentaryzacji stanu faktycznego oznakowania dróg w rejonie Starego Miasta Sandomierza.
- Zespół dokona porównania stanu oznakowania ze stanem prawnym określonym w obowiązujących aktach normatywnych.
- Zespół dokona porównania istniejącego stanu oznakowania z obowiązującym „Projektem stałej organizacji ruchu na obszarze Starego Miasta Sandomierza”.
- Zespół przygotuje propozycję zmian w „Projekcie stałej organizacji ruchu na obszarze Starego Miasta Sandomierza”, uwzględniających faktyczne potrzeby w tym zakresie.
- Przedstawi pisemną informację z podjętych działań w formie protokołu do dn. 31. 12. 2021 r.
§ 3. W przypadku wystąpienia niezgodności, braków w oznakowaniu w stosunku do obowiązujących przepisów, Wydział Nadzoru Komunalnego dokona uzupełnienia brakującego oznakowania, usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości w terminie do dnia 15 marca 2022 r.
§ 4. W przypadku wystąpienia niezgodności pomiędzy istniejącym stanem oznakowania parkingów i dróg w rejonie starego Miasta a „Projektem stałej organizacji ruchu na obszarze Starego Miasta Sandomierza”, Wydział Promocji Rozwoju i Inwestycji dokona aktualizacji ww. Projektu w terminie do 25 marca 2022 r.
§ 5. Po zakończeniu prac zespołu polecam dokonać ponownego sprawdzenia usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości i przedstawienia w formie pisemnej informacji o zgodności stanu faktycznego oznakowania dróg i parkingów z obowiązującymi przepisami prawa do dn. 20 kwietnia 2022 r.
§ 6. Odpowiedzialnym za wykonanie zarządzenia jest Janusz Stasiak - przewodniczący zespołu
§ 7. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Burmistrz Miasta Sandomierza
Marcin Marzec