Zawiadomienie-obwieszczenie
Sandomierz, 2021-06-15
NK.6220.2.2021.DMI
ZAWIADOMIENIE – OBWIESZCZENIE
Dot. przedsięwzięcia pn.: Budowa specjalistycznej instalacji do recyklingu odpadów wielomateriałowych, które będzie realizowane na działce o nr ewid. 1702 obręb 0005 – Sandomierz Prawobrzeżny, powiat Sandomierz, województwo świętokrzyskie.
Zgodnie z art. 10 i 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego ( Dz. U. z 2021 r. poz. 247 z późn.zm. zwanej dalej k.p.a.) oraz art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 247 z późn.zm. zwanej dalej ooś), Burmistrz Miasta Sandomierza zawiadamia strony postępowania administracyjnego o wydanych w dniu 15.06.2021 r.
Postanowieniu w sprawie obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia polegającego na budowie specjalistycznej instalacji do recyklingu odpadów wielomateriałowych, które będzie realizowane na działce o nr ewid. 1702 obręb 0005 – Sandomierz Prawobrzeżny, powiat Sandomierz, województwo świętokrzyskie,
Postanowieniu w sprawie zawieszenia postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Ponieważ w powyższej sprawie liczba stron postępowania przekracza 10, zgodnie z art.74 ust.3 ustawy ooś oraz art. 49 k.p.a. - zawiadomienie stron o wydanym postanowieniu zostaje podane w formie obwieszczenia.
Zgodnie z art.49 k.p.a. zawiadomienie uznaje się za doręczone po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia.
Publiczne udostępnienie następuje z dniem ...............
Z up. Burmistrza
Angelika Kędzierska
Naczelnik Wydziału
Otrzymują :
1. Pan Grzegorz Bujak Agro Trade ul. Staszica 6/010, 25-008 Kielce - pełnomocnik Inwestora;
2. Strony Postępowania przez obwieszczenie wywieszone na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Sandomierza – Plac Poniatowskiego 3 w Sandomierzu, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Sandomierzu, na stronie internetowej www.sandomierz.pl.
3. aa.
Sprawę prowadzi : Daria Mirowska- Bryła Inspektor nr telefonu 15 81 54 206.
Sandomierz, 2021-06-15
NK.6220.2.2021.DMI
POSTANOWIENIE
Na podstawie art.123 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks postępowania administracyjnego ( t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 735 ) w związku z art. 63 ust. 1 i 4, art. 65 ust. 2 i 3, art. 66 ustawy z dnia 03 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko ( t.j. Dz. U. z 2021r., poz. 247 z późn. zm.), a także § 3 ust.1 pkt. 82 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1839 ), po rozpatrzeniu wniosku złożonego w dniu 04.03.2021 roku przez Pana Grzegorza Bujaka AGRO TRADE ul. Staszica 6/010, 25-008 Kielce - pełnomocnika Inwestora - Pana Roberta Mazura – Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo - Rozrywkowe ul. M. Brzeskiego 12, 27-600 Sandomierz, kierując się kryteriami o których mowa w art. 63 ust.1 ustawy z dnia 03 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko a także biorąc pod uwagę opinię odpowiednich organów:
Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach
- postanowienie z dnia 11 maja 2021 r. znak WOO-II.4220.106.2021.KS.2 (data wpływu: 11 maja 2021 r. )
Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sandomierzu
- opinia sanitarna z dnia 28 maja 2021 r. znak NZ.9022.4.7.2021 ( data wpływu: 28 maja 2021 r.)
Dyrektora Zarządu Zlewni Wód Polskich w Stalowej Woli
- opinia z dnia 26 maja 2021 r. znak RZ.ZZŚ.4.435.123.2021.MZ ( data wpływu: 01 czerwca 2021 r.)
postanawiam stwierdzić obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia polegającego na budowie specjalistycznej instalacji do recyklingu odpadów wielomateriałowych, które będzie realizowane na działce o nr ewid. 1702 obręb 0005 – Sandomierz Prawobrzeżny, powiat Sandomierz, województwo świętokrzyskie.
Określić zakres raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.
W raporcie należy uwzględnić w szczególności następujące elementy:
Opis planowanego przedsięwzięcia, w tym w szczególności:
opis procesu technologicznego przetwarzania odpadów wielomateriałowych, określić maksymalną wydajność instalacji.
załączyć schemat technologiczny instalacji; określić rodzaje (wraz z podaniem kodów) i ilości odpadów poddawanych przetworzeniu i powstających w wyniku tego procesu.
określić zakres prac koniecznych do wykonania w celu przystosowania terenu i budynku na potrzeby planowanej działalności.
podać powierzchnie terenu zajmowanego pod inwestycję, powierzchnię biologicznie czynną, parametry istniejących i planowanych obiektów i niezbędnej infrastruktury, w tym informacje o podłączeniu do istniejącej infrastruktury technicznej.
przedstawić dotychczasowy oraz planowany sposób zagospodarowania terenu (po realizacji inwestycji w formie graficznej z uwzględnieniem istniejących i planowanych obiektów budowlanych oraz terenów utwardzonych, z zaznaczeniem sytemu odwodnienia, miejsc magazynowania odpadów, placów manewrowych, dróg wewnętrznych, itp.
Przewidywane rodzaje i ilości zanieczyszczeń wynikające z funkcjonowania planowanego przedsięwzięcia.
Oddziaływanie na powietrze atmosferyczne z uwzględnieniem planowanych i istniejących źródeł emisji zanieczyszczeń, w tym m.in. emisji wynikających z procesów technologicznych przy maksymalnej wydajności instalacji, kotłowni, ruchu pojazdów itp. Wyniki analiz emisji zanieczyszczeń do powietrza należy przedstawić w formie graficznej, tj. na mapie z możliwością identyfikacji granic i numerów działek uwzględniając tło zanieczyszczeń. Wskazać rozwiązania organizacyjne i techniczne minimalizujące uciążliwości odorowe.
Oddziaływanie na klimat akustyczny z uwzględnieniem planowanych i istniejących źródeł hałasu przy maksymalnej wydajności instalacji w tym m.in. ruchu pojazdów, mocy akustycznej urządzeń, z wyszczególnieniem ich ilości i rodzaju, wskazaniem izolacyjności akustycznej przegród (ścian i dachów) czasu pracy źródła (pora dzienna nocna). Określić rodzaj najbliższych terenów chronionych akustycznie wraz z podaniem odległości od granic terenu realizacji przedsięwzięcia. Biorąc pod uwagę powyższe ocenić czy hałas emitowany do środowiska nie przekroczy dopuszczalnego poziomu hałasu dla terenów podlegających ochronie akustycznej.
Oddziaływanie w zakresie gospodarowania odpadami i gospodarki wodno-ściekowej:
- przedstawić zabezpieczenia środowiska gruntowo - wodnego przed zanieczyszczeniem, w tym w szczególności miejsce, warunki magazynowania i sposób postepowania z odpadami przewidzianymi do przetwarzania i powstającymi w wyniku tego procesu;
- opisać planowaną gospodarkę wodno-ściekową;
- wskazać źródło zaopatrzenia w wodę na cele bytowo- i technologiczne, określić zapotrzebowanie w tym zakresie;
- wskazać sposób zagospodarowania ścieków wytwarzanych na etapie realizacji i eksploatacji instalacji, przeanalizować potrzebę ich oczyszczania ze wskazaniem parametrów zastosowanych urządzeń i określić sposób i miejsce ich odprowadzania;
- opisać planowaną infrastrukturę związana z odprowadzaniem wód opadowych lub roztopowych określić powierzchnie terenów utwardzonych oraz sposób i miejsce odprowadzania wód;
3. Opis analizowanych wariantów: wariantu proponowanego prze wnioskodawcę, racjonalnego wariantu alternatywnego oraz wariantu najkorzystniejszego dla środowiska wraz ze stosowną ocena oddziaływania i uzasadnieniem ich wyboru
4. Opis przewidywanych działań mających na celu zapobieganie lub ograniczanie negatywnego oddziaływania w zakresie zanieczyszczenia powietrza, środowiska gruntowo- wodnego, klimat akustyczny, w tym w sytuacjach awaryjnych.
5. Analizę możliwych konfliktów społecznych związanych m.in. z oddziaływaniem przedsięwzięcia na środowisko w tym uciążliwości związane ze zwiększeniem ruchu pojazdów na pobliskich drogach publicznych jak również kumulacji oddziaływań z innym przedsięwzięciami planowanymi lub zrealizowanymi w zasięgu oddziaływania przedmiotowego przedsięwzięcia
6. Ocenę wpływu inwestycji na lokalny krajobraz oraz klimat, w tym uwzględniając adaptację do zmian klimatu.
Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko powinien uwzględniać oddziaływania przedsięwzięcia na etapie realizacji eksploatacji oraz ewentualnej likwidacji.
UZASADNIENIE
1. Wnioskiem z dnia 04.03.2021 r. Pan Grzegorz Bujak AGRO TRADE ul. Staszica 6/010, 25-008 Kielce - pełnomocnik Inwestora - Pana Roberta Mazura – Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo - Rozrywkowe ul. M. Brzeskiego 12, 27-600 Sandomierz zwrócił się z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie specjalistycznej instalacji do recyklingu odpadów wielomateriałowych, które będzie realizowane na działce o nr ewid. 1702 obręb 0005 – Sandomierz Prawobrzeżny, powiat Sandomierz, województwo świętokrzyskie.
2. Planowane przedsięwzięcie zostało wyodrębnione w §3 ust.1 pkt.82 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko ( t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1839), zgodnie z którym zostało zakwalifikowane do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, dla których obowiązek sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko może być wymagany.
3. W związku z powyższym Burmistrz Miasta Sandomierza obwieszczeniem NK.6220.2.2021.DMI z dnia 23.03.2021 r. zawiadomił strony postępowania o wszczętym w dniu 23.03.2021 r. postępowaniem w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla wnioskowanego przedsięwzięcia informująco możliwości zapoznania się z aktami sprawy.
4. Zgodnie z art. 64 ust.1 pkt. 1, 2, 4 ustawy z dnia 03 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko ( t. j. Dz. U. z 2021r., poz. 247 z późn. zm.) organ prowadzący postępowanie wystąpił o opinie w sprawie potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko i ewentualnego określenia zakresu raportu do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kielcach oraz Dyrektora Zarządu Zlewni Wody Polskie w Sandomierzu.
5. Dyrektor Zarządu Zlewni Wody Polskie w Sandomierzu pismem z dnia 10.05.2021 r. przekazał uwierzytelniony wniosek Burmistrza Miasta Sandomierza znak NK.6220.2.2021.DMI z dnia 04.03.2021 r. Dyrektorowi Zarządu Zlewni Wody Polskie w Stalowej Woli, jako organowi właściwemu do rozpatrzenia niniejszej sprawy, gdyż części inwestycji będzie realizowana w regionie wodnym Górnej Wisły i poprosił o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie w terminie nie dłuższym niż 14 dni od daty otrzymania niniejszego pisma.
6. Pismem z dnia 13.04.2021 r. znak NZ.9022.4.7.2021 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sandomierzu ( data wpływu : 16.04.2021 r.) zwrócił się do Burmistrza Miasta Sandomierza o uzupełnienie przesłanych dokumentów o :
- mapę w skali zapewniającej czytelność przedstawionych danych z zaznaczonym przewidywanym terenem, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie oraz zaznaczonym przewidywanym obszarem o którym mowa w art. 74 ust.3a zdanie drugie ww. ustawy wraz z wyznaczona odległością, o której mowa w art.74 ust.3a pkt.1.
- mapę zagospodarowania działki inwestycyjnej (z legendą) z zaznaczoną lokalizacją obiektu planowanego do przetwarzania odpadów po planowanej rozbudowie. Z podaniem powierzchni użytkowej ww. obiektu oraz określeniem dotychczasowego sposobu jego użytkowania ( przed planowaną rozbudową ).
- mapę zagospodarowania projektowanej hali produkcyjnej (z legendą) opracowaną w skali zapewniającej czytelność przedstawionych danych.
- oświadczenie czy wnioskodawca jest podmiotem zależnym od jednostki samorządu terytorialnego, dla którego organem wykonawczym w rozumieniu art. 24m ust.2 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, jest organ właściwy do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Ponadto PPIS poprosił o
- podanie jakie pomieszczenia sanitarno – higieniczne przeznaczone będą dla pracowników zatrudnionych w obiekcie planowanym do przetwarzających odpadów oraz miejsca ich lokalizacji. Określić tez skąd przewiduje się doprowadzenie instalacji sanitarnych do ww. pomieszczeń.
- określenie miejsca i sposobu ładowania baterii akumulatorowych.
- wskazanie izolacyjności przegród (ścian i dachu) oraz ilość pojazdów, jaka została uwzględniona w analizie akustycznej.
- podanie też czy proces przetwarzania odpadów odbywał się będzie przy zamkniętych oknach i drzwiach.
- jednoznacznie określenie, czy w ramach realizacji inwestycji prowadzony będzie proces granulacji produktu. W takim przypadku należy dokonać analizy oddziaływania poszczególnych komponentów środowiska.
- podanie czy zakład po zrealizowaniu planowanej inwestycji będzie zaliczał się do zakładów o zwiększonym ryzyku lub o dużym ryzyku zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 26 stycznia 2016 r. w sprawie rodzajów i ilości znajdujących się w zakładzie substancji niebezpiecznych decydujących o zaliczeniu zakładu do zakładów o zwiększonym lub dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej.
7. W opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sandomierzu na podstawie przedłożonej przez pełnomocnika Inwestora karty informacyjnej przedsięwzięcia nie było możliwe zajecie stanowiska w sprawie w związku z tym pismem z dnia 20.05.2021 r. ( data wpływu : 21.05.2021 r.) PPIS w Sandomierzu ponownie zwrócił się o wyjaśnienia w zakresie doprecyzowania jakiego rodzaju wózki widłowe o napędzie spalinowym używane będą w zakładzie oraz o określenie warunków niezbędnych do spełnienia w zakładzie mających na celu spełnienie wymagań rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdnych z napędem silnikowym. Pełnomocnik Inwestora złożył wyjaśnienia w wymaganym terminie.
8. Organy te wydały opinie/postanowienia stwierdzające:
-RDOŚ w Kielcach– konieczność przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko (potrzebę wykonania raportu dla ww. przedsięwzięcia);
- PPIS w Sandomierzu – brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko;
- Dyrektor Zarządu Zlewni Wody Polskie w Stalowej Woli – brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.
9. Burmistrz Miasta Sandomierza biorąc pod uwagę kryteria wymienione w art. 63 ust.1 ustawy z dnia 03 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko ( t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 247 z późn. zm.), przeanalizował: rodzaj, cechy i skalę przedsięwzięcia, wielkość zajmowanego terenu, zakres robot związanych z jego realizacją, prawdopodobieństwo, czas trwania, zasięg oddziaływania, możliwość ograniczenia oddziaływania oraz odwracalność oddziaływania, powiązania z innymi przedsięwzięciami a także wykorzystania zasobów naturalnych, różnorodność biologiczna emisję i uciążliwości związane z eksploatacją przedsięwzięcia oraz usytuowania przedsięwzięcia względem obszarów wymagających specjalnej ochrony ze względu na występowanie gatunków roślin, grzybów i zwierząt ich siedlisk lub siedlisk przyrodniczych objętych ochroną w tym obszarów Natura 2000.
10. Planowane przedsięwzięcie polega na uruchomieniu instalacji do przetwarzania odpadów wielomateriałowych innych niż niebezpieczne na działce o nr ewid. 1702 obręb 0005 Sandomierz Prawobrzeżny. Na terenie inwestycji w chwili obecnej znajdują się budynki o funkcji biurowej, usługowej i magazynowej oraz utwardzony plac, drogi, miejsca parkingowe. Teren planowanego przedsięwzięcia uzbrojony jest m.in. w przyłącze energetyczne, gazowe, wodociągowe. Bezpośrednie sąsiedztwo terenu planowanej inwestycji stanowią tereny usługowe, biurowe oraz komunikacyjne w tym droga i tereny kolejowe. Najbliższe tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej zlokalizowane są w sąsiedztwie tj. w kierunku północnym za drogą publiczną i południowym – za terenem kolejowym.
Dojazd na teren przedsięwzięcia odbywał się będzie tak jak obecnie z drogi publicznej zlokalizowanej od strony północnej terenu inwestycyjnego.
Planowana inwestycja zlokalizowana zostanie w istniejącym budynku pełniącym funkcje biurowo-magazynową, który w ramach inwestycji ulegnie rozbudowie o ok. 120 m2. W ww. obiekcie przewidziano budowę instalacji do przetwarzania odpadów wielomateriałowych innych niż niebezpieczne.
W skład instalacji wejdą:
- podajnik taśmowy,
- nadtaśmowy separator magnetyczny,
- rozdrabniacz wstępny ( moc 75 kW),
- system transportu pneumatycznego z wentylatorem o mocy 5,5, kW,
- granulator ( moc 754 kW),
- przenośnik śrubowy,
- separator elektrostatyczny dwubębnowy,
- filtr pulsacyjny 36-cio workowy,
- chiller wody,
- jednostka zasilania energią i sterowania praca linii,
Ilość odpadów przewidzianych do przetworzenia wyniesie do 3 000 Mg/rok, natomiast ilość odpadów przewidziana do przetwarzania w ciągu doby będzie umniejsza niż 10 Mg.
W raporcie o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko należy opisać obecny sposób użytkowania terenu przeznaczonego pod realizację inwestycji oraz terenów sąsiednich a także zakres prac koniecznych do wykonania na potrzeby przystosowania obiektów i terenu do planowanej działalności.
W dokumencie należy opisać czynności, które zostaną podjęte w przypadku zakończenia działalności (etap likwidacji) objętej zezwoleniem na zbieranie odpadów w aspekcie oddziaływania na środowisko, w tym mające na celu ochronę środowiska gruntowo-wodnego.
W raporcie winna zostać przeprowadzona analiza uwzględniająca przedmiotowe przedsięwzięcie oraz istniejące, realizowane i ewentualnie planowane przedsięwzięcia na terenach sąsiednich.
W przygotowywanym dokumencie należy przedstawić/opisać :
rozwiązania dot. zagospodarowania ewentualnych wód z odwodnienia wykopów przy uwzględnieniu zakazu zmian stanu wody na gruncie ze szkodą dla gruntów sąsiednich.
dane wejściowe do obliczeń emisji do powietrza umożliwiające weryfikację obliczeń. Wyniki analizy należy przedstawić na załączniku graficznym, na podkładzie z map ewidencyjnych, w skali umożliwiającej określenie zasięgu rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.
analizę tła akustycznego z odniesieniem do wzrostu poziomu hałasu na ternach chronionych akustycznie po realizacji zamierzenia. Analiza emisji hałasu winna być przedstawiona m.in. w formie kartograficznej w skali odpowiadającej przedmiotowi i szczegółowości zagadnienia tj. obszary oddziaływania (izofony hałasu) zaznaczone na czytelnym podkładzie z aktualnych map ewidencyjnych z naniesionymi rodzajami terenów chronionych akustycznie. Do raportu należy załączyć wydruk danych wejściowych wprowadzanych do analiz obliczeniowych
W raporcie należy uwzględnić źródła poboru wody na cele bytowe i technologiczne oraz oszacować przewidywane ilości powstających ścieków bytowych oraz wód opadowych i roztopowych i wskazać miejsce ich odprowadzania. Opisać odbiorniki wód opadowych lub roztopowych, w tym przypadku zbiorników wskazać ich rodzaj, ilość, pojemność oraz określić sposób postępowania z wodami opadowymi lub roztopowymi ze zbiorników. Elementem składowym instalacji będzie chiller wody chłodzącej w obiegu zamkniętym, wskazać częstotliwość i sposób ewentualnego zagospodarowania wód z planowanego obiegu zamkniętego .
Raport powinien zawierać:
opis elementów przyrodniczych środowiska objętych zasięgiem przewidywanego oddziaływania inwestycji na środowisko, z uwzględnieniem form ochrony przyrody wskazanych w art. 6 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody.
także porównanie stosowanej technologii z technologią spełniającą wymagania o których mowa w art. 143 ustawie Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U z 2020 r. poz. 1219 z późn.zm.) .
W raporcie należy przeanalizować możliwość wystąpienia awarii, opisać planowane do zastosowania zabezpieczenia, uwarunkowania wynikające z prawdopodobieństwa zaistnienia sytuacji awaryjnych tj. zabezpieczenia pożarowego, ewentualnie zakłócenia procesów technologicznych.
Opisać należy przewidywane działania mające na celu zapobieganie lub ograniczanie negatywnego oddziaływania na środowisko.
W raporcie należy także przeanalizować wpływ inwestycji na cele środowiskowe „Planu gospodarowania wodami na obszarze dorzecza Wisły” w związku z art. 81 ust.3 ustawy z dnia 03 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko ( t. j. Dz. U. z 2021r., poz. 247 z późn. zm.) zarówno w odniesieniu do wód podziemnych jak i powierzchniowych.
W raporcie należy również ocenić na podstawie przeprowadzonych analiz i symulacji komputerowych przewidywane wielkości i zasięg negatywnych oddziaływań w zakresie zanieczyszczeń powietrza oraz przeanalizować uciążliwości odorowe, rozwiązania mające na celu minimalizację wpływu na środowisko gruntowo - wodne i rozprzestrzenianie hałasu.
11. Reasumując pomimo, że Dyrektor Zarządu Zlewni Wód Polskich w Stalowej Woli oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sandomierzu uznali, że nie ma potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko planowanego przedsięwzięcia Burmistrz Miasta Sandomierza kierując się kryteriami określonymi w art. 63 ust.1 ustawy z dnia 03 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko ( t.j. Dz. U. z 2021r., poz. 247 z późn. zm.) oraz postanowieniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach uznał, że w celu rzetelnej oceny oddziaływania planowanego przedsięwzięcia na środowisko istniej potrzeba przeprowadzenia oceny oddziaływania na srokowsko i określił zakres raportu, który winien w całości uwzględniać wymogi art. 66 ustawy z dnia 03 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2021r., poz. 247 z późn. zm.). Ponadto raport winien zawierać szczegółową analizę zagadnień wskazanych w Postanowieniu Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach z dnia 11 maja 2021 r. znak WOO -II.4220.106.2021.KS.2 (data wpływu: 11 maja 2021 r. ).
W związku z powyższym orzeczono jak w sentencji.
Pouczenie
Na postanowienie niniejsze przysługuje zażalenie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach, które można wnieść w terminie 7 dni od jego otrzymania za pośrednictwem Burmistrza Miasta Sandomierza.
Z up. Burmistrza
Angelika Kędzierska
Naczelnik Wydziału
Otrzymują :
1. Pan Grzegorz Bujak Agro Trade ul. Staszica 6/010, 25-008 Kielce - pełnomocnik Inwestora;
2. Strony Postępowania przez obwieszczenie wywieszone na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Sandomierza – Plac Poniatowskiego 3 w Sandomierzu, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Sandomierzu, na stronie internetowej www.sandomierz.pl.
3. aa.
Sprawę prowadzi : Daria Mirowska- Bryła Inspektor nr telefonu 15 81 54 206.
Do wiadomości :
1. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska ul. Szymanowskiego 6, 25 – 361 Kielce;
2. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny ul. Frankowskiego 8, 27 – 600 Sandomierz;
3. Dyrektor Zarządu Zlewni w Stalowej Woli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie ul, Jagiellońska 17, 37-450 Stalowa Wola.