Przyznanie dotacji organizacjom pozarządowym działającym na rzecz społeczności lokalnej w Sandomierzu
02-04-2024 12:25
W Urzędzie Miejskim w Sandomierzu podpisano kolejne umowy na dotacje dla organizacji pozarządowych działających na terenie miasta. Łączna suma przekazanych środków wynosi 67 984,80 zł. Beneficjentami wsparcia są:
1. Aktywny Senior Stowarzyszenie Sandomierz na zadanie "Sandomierscy seniorzy cieszą się wiosną i latem" - dotacja, w formule tzw. "małego grantu", w wysokości 10 000,00 zł.
2. Klub Sportowy - "Stowarzyszenie Sportów Walki - SKS Wisła" na zadanie "Upowszechnianie kultury fizycznej poprzez organizację szkoleń sportowych w zakresie sportów walki " - dotacja, w formule tzw. "małego grantu", w wysokości 10 000,00 zł.
3. Fundacja Fundusz Lokalny SMK na zadanie "II Sandomierskie Wianki Flisackie" - dotacja, w formule tzw. "małego grantu", w wysokości 10 000,00 zł.
4. Fundacja Świętokrzyski Ogród Inspiracji na zadanie "JAszkółka - warsztaty rozwoju osobistego dla mieszkanek Sandomierza uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu" - dotacja w formule konkursowej, w wysokości 37 984,80 zł.
Samorząd Miasta Sandomierz wyraża satysfakcję z możliwości wspierania wartościowych inicjatyw społecznych, realizując różnorodne metody finansowania. Dziękujemy wnioskodawcom za zaangażowanie i życzymy sukcesu w realizacji projektów na rzecz dobra publicznego.
Podkreślamy również, że po okresie pandemii miasto systematycznie zwiększa ogólną kwotę środków przekazywanych organizacjom pozarządowym. W bieżącym roku suma ta osiągnie ponad 1 600 000,00 zł.