Szanowni Państwo

  Mając na względzie bezpieczeństwo licznie odwiedzających Sandomierz turystów oraz mieszkańców zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ulicy Staromiejskiej.

  Dotychczasowy tryb stanowił zagrożenie dla uczestników ruchu pieszego i samochodowego na tej ulicy, bowiem nie były zachowane normy związane z przejazdem służb bezpieczeństwa cywilnego.

  Na całej długości ul. Staromiejskiej obowiązuje znak strefy zamieszkania, co za tym idzie prędkość przemieszczania się po tej ulicy będzie ograniczona do 20 km/h wraz z ograniczeniem możliwości parkowania, jest ono możliwe w strefach wyznaczonych. Poza miejscami wyznaczonymi do parkowania obowiązuje zakaz zatrzymywania się i parkowania. Pozostawienie pojazdu na obszarach poza wyznaczonymi miejscami postojowymi, zgodnie z obowiązującym znakiem grozi odholowaniem pojazdu. Uczestnicy Mszy Świętych w kościele Św. Jakuba w dalszym ciągu mogą korzystać z parkingu klasztornego liczącego około 100 miejsc.

  Licząc na Państwa zrozumienie i ogólne bezpieczeństwo mieszkańców i turystów, zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych poza ścisłą, zabytkową starówką.