W piątek 31 lipca br., w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odznaczenie - Medal Stulecia Niepodległości odebrał sandomierski pisarz Andrzej Sarwa. Odznaczenia nadawane są przez Prezydenta RP, w województwie świętokrzyskim wyróżnionych zostało 10 osób. 

   Andrzej Sarwa otrzymał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, nadawany osobom, które od czasu odzyskania niepodległości w 1918 r. przyczyniały się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej. 

 Sandomierski pisarz otrzymał odznaczenie za twórczość literacką, która nasycona jest wartościowym przekazem, gdzie ważne miejsce zajmuje szacunek do drugiego człowieka, umiłowanie Ojczyzny i tradycji. W jego utworach nie brakuje także wyjątkowo pięknie przedstawionej historii Polski i Europy, a także wątków dotyczących jego "małej Ojczyzny" - Sandomierza. 

  Wojewoda Świętokrzyski przekazując odznaczenie zaznaczył, że osoby, które znalazły się na uroczystości w pełni zasłużyły na te ważne odznaczenia, są one również fundamentami na których zbudowana została współczesna rzeczywistość. Podczas uroczystości nie brakowało gratulacji i podziękowań oraz wzruszeń samych uczestników.