O tym jak spełniać swoje marzenia, jak wprowadzić swoje myśli w ruch i jak odnaleźć siebie w świecie pełnym zagrożeń oraz niezrozumienia, językiem teatru przedstawili uczniowie sandomierskiej Szkoły Podstawowej nr 2. Spektakl "Spełniajmy Marzenia" wystawiony na deskach Domu Katolickiego w piątek, 15 marca br., skierowany był do dzieci i młodzieży, która tego dnia wraz z młodymi aktorami uczestniczyła w niezwykłej podróży. Całość wyreżyserowały nauczycielki Justyna Wesołowska i Joanna Cież.

   Spektakl łączy w sobie elementy musicalu, z cząstką wodewilu i jazzu, tańca współczesnego. Fabuła osadzona w Paryżu minionego stulecia ukazuje aktualne problemy młodego człowieka pełnego marzeń, pasji i walki o przyszłość. To barwna opowieść o dorastaniu oraz pokonywaniu wszelkich przeciwności losu stawianych na drodze do sukcesu, okraszonego niejednokrotnie cierpieniem, upokorzeniem, ale również nadzieją, zapalającą się jak iskra, która stanowiła motyw przewodni przedstawienia. 

   Wielki wyraz podziwu i słowa uznania, po zakończeniu, wyraził Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, który z zachwytem przyglądał się aktorskim talentom sandomierskich uczniów. Wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Piotrem Chojnackim pogratulowali występu oczekując kolejnych. 

   Organizacyjnie Szkołę Podstawową nr 2 wspomogli: Sandomierskie Centrum Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu. 


Urząd Miejski w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć oraz tekstu bez zgody urzędu zabronione.