Port Kultury oraz Formacja Taneczna "Dance Mania" zapraszają do zapisów na nowe zajęcia taneczne w sezonie artystycznym 2018/2019 dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

Tańcz z "Dance Manią" cały rok!

Formacja Taneczna "Dance Mania" zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz młodzież.
Spotkanie organizacyjne: 10 września, godz. 18:00 (Port Kultury, ul. Portowa 24 w Sandomierzu)
ZAPISY DO 10 WRZEŚNIA: kk@esceka.pl, tel. 15 644 50 74

Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki, wtorki i środy. Podział na grupy oraz dokładne dni zajęć będą podane po 10 września. Z zajęciami startujemy 1 października.

1. Dzieci podczas zajęć będą pracowały nad:
- koordynacją oraz pamięcią ruchową
- poczuciem rytmu
- pokonaniem nieśmiałości oraz poznają pozytywne wartości jakie niesie ze sobą praca w grupie rówieśników.
Będą to zajęcia aktywne, dynamiczne oraz pełne fantastycznej zabawy!

2. W grupie młodzieży w przyjemnej atmosferze będziemy pracować nad:
- poznawaniem technik tańca nowoczesnego, tj. np. Jazz
- poznawaniem technik tańca współczesnego oraz tańca klasycznego
- indywidualnym rozwojem psychoruchowym

Zespół prowadzi:


Justyna Kuchta - tancerka, instruktor tańca, instruktor fitness, animator czasu wolnego, choreograf tańca, choreograf pokazów mody. Na co dzień prowadzi zajęcia do aktualnie słuchanej przez dzieci muzyki (zarówno polskiej, jak i obcojęzycznej) w technice tańca klasycznego, współczesnego oraz nowoczesnego, z elementami takich stylów jak Jazz, Balet, Disco i Funky. Dzieci zaznajamia z podstawową terminologią taneczną oraz uczy ciekawych choreografii. Podczas zajęć zwraca uwagę na postawę ciała uczestników – szczególnie dziewczynkom, w tak ważnym okresie wzrostu i dojrzewania, pomaga nabrać pewności siebie oraz nauczyć akceptacji własnego ciała. W grupie maluchów wprowadza dzieci w świat tańca poprzez zabawę – stawia na rozwój wyobraźni dzieci, która inspiruje je do samodzielnego tworzenia ruchu. W grupie młodzieży dba o indywidualne podejście do każdego młodego tancerza. Poprzez pracę z ruchem pomaga młodym ludziom budować poczucie własnej wartości oraz świadomości własnego ciała. Dorosłym gwarantuje miłą i luźną atmosferę na każdych zajęciach. Jako wykwalifikowany instruktor zapewnia bezpieczeństwo podczas wykonywanych ćwiczeń, opiekę oraz pełne zaangażowanie w swoją pracę. Poziom trudności choreografii, zakres kroków, figur oraz innych form ruchowych z udziałem muzyki, dostosowuje do wieku oraz możliwości uczestników zajęć.

ZAJĘCIA BALETOWE 50 + To wyjątkowy program zajęć oparty na podstawowych zasadach techniki tańca klasycznego skierowany do osób dorosłych i seniorów. Dlaczego warto zapisać się na takie zajęcia? Balet bardzo korzystnie wpływa na naszą sylwetkę, wysmukla i wydłuża mięśnie, wymusza wyprostowaną i elegancką postawę, o której zapominamy w życiu codziennym, dodaje wdzięku, lekkości i gracji. Dzięki regularnemu uczestnictwu w zajęciach baletowych wzmocnisz się i uelastycznisz ciało, zyskasz większą sprawność i poczujesz się lepiej w swoim ciele. Podczas, gdy Twoje ciało będzie walczyć z własnymi słabościami, Twoja głowa będzie odpoczywać. Wszystko to w spokojnej, niemalże magicznej atmosferze i towarzystwie muzyki klasycznej. Nie bój się spróbować! Zrób pierwszy krok przekraczając próg sali tanecznej w Porcie Kultury, a być może uczestnictwo w zajęciach baletowych okaże się spełnieniem Twoich marzeń z dzieciństwa!

Co jeszcze na zajęciach:

  • poprawa kondycji fizycznej i psychicznej, postawy i plastyki ciała
  • poprawa koordynacji ruchowej
  • przybliżenie zasad techniki tańca klasycznego z nauką podstawowych elementów – kształtowanie świadomości ciała
  • umiejętności kształtowania obrazu własnego ciała i ruchu

Pamiętaj: zajęcia baletowe stanowią źródło olbrzymiej satysfakcji w każdym wieku!

ZAJĘCIA TANECZNE DLA KOBIET (Sexy Dance) Jeśli szukasz lżejszej formy niż fitness lub alternatywy dla zajęć fitness, jeśli chcesz czerpać przyjemność z aktywności fizycznej, nie pocąc się przy tym nadto, jeśli chcesz poprawić jakość swojego ruchu, nauczyć się gracji i elegancji, TE ZAJĘCIA SĄ DLA CIEBIE! Na tych zajęciach stawiamy na KOBIECOŚĆ!

Przyjdź, spróbuj;) Port Kultury zaprasza panie w każdym wieku!

Zapisy: tel: 15 644 50 74 kk@esceka.pl