Zapraszamy na Festiwal Czekolady w Sandomierzu, który odbędzie się w sercu miasta na Rynku Starego Miasta. Bogaty plan wydarzenia gwarantuje, że weekend 14-16 września będzie obfitował w atrakcje i szczelnie wypełni dzień...czekoladą. 

  Start wydarzenia przewidziany jest na 14 września - piątek, na Rynku Starego Miasta staną stanowiska wystawiennicze producentów czekolady z całej Polski. 

  W sobotę program rozpocznie się o godzinie 11.00 na Rynku Starego Miasta, wśród propozycji warsztaty plastyczne dla dzieci, spotkanie z autorką wyjątkowej publikacji "Bajka pachnąca czekoladą". Ponadto zdrowe przepisy na czekoladowe wariacje kulinarne przedstawi autorka bloga i książki "Zdrowy czekoholik".

   Tego dnia wszyscy będą mogli skorzystać z wyjątkowej atrakcji - fontanny czekoladowej!

  W niedzielę podobnie jak w sobotę program rozpocznie się o godz.11.00 konkursem plastycznym, którym będzie super krówka. 

  Następnie o sukcesie słodyczy bezglutenowych, wegańskich i ekologicznych opowie właścicielka firmy Me Gusto. A zalety takiego żywienia w diecie dziecka przytoczy autorka książki "Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu". Tego dnia będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach bezglutenowych.

  W sobotę i niedzielę będzie czynna Strefa Kulinarna, na której będzie możliwość eksperymentowania kulinarnego z czekoladą i nie tylko, pod okiem cukierników, blogerów kulinarnych, laureatów konkursów kulinarnych. 

  Zachęcamy do udziału! 

 Poniżej szczegółowy program Festiwalu Czekolady.