60 lat swojego powstania świętował Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego w Sandomierzu.

Program obchodów rozpoczął się od mszy świętej w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Sandomierzu. Następnie uczestnicy Jubileuszu przemaszerowali uroczyście przez miasto do budynku szkoły. Uroczystego otwarcia Jubileuszu w szkole dokonała Krystyna Kobylakiewicz Dyrektor ZSTiO, która  zwróciła się z podziękowaniami do komitetu organizacyjnego wydarzenia, z burmistrzem Sandomierza na czele. Dyrektor w dniu jubileuszu na ręce najstarszego, przybyłego na spotkanie absolwenta (1967 rocznik ukończenia) złożyła symboliczne podziękowania za 60 lat istnienia szkoły. Krystyna Kobylakiewicz podczas swojego wystąpienia podkreśliła istotną rolę swojej szkoły na tle edukacji ponadpodstawowej w Sandomierzu, ponadto z dumą przekazała uczestnikom informację o liczbie absolwentów "sandomierskiej budowlanki" która wynosi 16 000 osób. 

Podczas uroczystości głos zabrał burmistrz Sandomierza, który jako były uczeń "sandomierskiej budowlanki" zwrócił się do przybyłych następującymi słowami: 

Szanowni Państwo, Pani Dyrektor, Koleżanki i Koledzy!

z dumą i wielka radością stoję tutaj przed Państwem. Z duma, bo jestem jednym z Was, absolwentem.

Chyba w sercu każdego z nas słowo "budowlanka" ma wymiar szczególny. Dla mnie ta szkoła to początek mojej bytności w Sandomierzu, który już na zawsze stał się dla mnie miastem życia.

Nie ma bez mała dnia, bym nie wspominał tych wspaniałych lat spędzonych w murach tej szkoły. Z szacunkiem i poważaniem myślę o naszych wychowawcach, nauczycielach, którzy pracowali z nami z wielkim oddaniem i których my darzyliśmy sympatią. To w tej szkole nawiązałem przyjaźnie, które trwają do dzisiaj. To w tej szkole poznałem miłość mojego życia, moją żonę Elżbietę, z którą tworzę udany związek małżeński od prawie 40 lat.

Ta szkoła dała mi wykształcenie, ale i prawdziwy fach w ręku i mądrość życiową - zawodową. Przez wszystkie lata mojej pracy zawodowej, samorządowej korzystam z tego co się nauczyłem i doświadczyłem w tej szkole. Gdybym jeszcze raz miał wybierać swoją ścieżkę edukacji, uczyniłbym tak samo.

Osoby z wykształceniem zawodowym czy technicznym po takim profilu jak ma budowlanka, są dzisiaj na rynku pracy na wagę złota. Cały kraj boryka się z brakiem firm budowlanych do prowadzenia inwestycji. Dlatego uważam, że nasza szkoła powinna się jak najlepiej rozwijać, być doposażana, uczniowie szkół podstawowych powinni zobaczyć i uwierzyć, że ukończenie tej szkoły da im pracę, godne wynagrodzenie i szacunek.

Cieszę się bardzo, że dzisiaj będziemy mieli czas na wspomnienia, spotkania. Z niektórymi osobami nie widziałem się kilkadziesiąt lat. Nam wszystkim życzę jak najmilszych i pełnych serdeczności rozmów i do zobaczenia za 10 lat.

Słowa gratulacji i podziękowania za kształcenie młodzieży na wysokim poziomie skierowali do Dyrektor Szkoły m.in: poseł RP, przedstawiciele władz Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego, Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Podczas wystąpień wspominano dokonania na niwie edukacyjnej, sukcesy wybitnych uczniów, którzy ukończyli szkołę i gratulowano wyjątkowego miejsca w przestrzeni edukacyjnej miasta. 

W programie nie mogło zabraknąć wyjątkowych występów artystycznych przygotowanych przez uczniów szkoły. Przedstawiono pokrótce z humorem i piękną aranżacją historię kształcenia w szkole przez minione dziesięciolecia. 

Poprzez zapalenie zniczy przez delegacje, na nagrobkach zmarłych nauczycieli oddano hołd ich pamięci. Następnie absolwenci poszczególnych roczników mogli spotkać się i powspominać w „szkolnych ławach” czasy, gdy byli uczniami szkoły. Ostatnim miłym akcentem wydarzenia był Bal Absolwentów zorganizowany dla uczestników wydarzenia.